ABD Hisse AnalizleriTürkçe Analizler

AirBNB-ABNB Hisse Kısa Vadeli İşlem Fırsatı

AirBNB-ABNB Hisse Kısa Vadeli İşlem Fırsatı

Airbnb, Inc.’in cari çeyrekte hisse başına 0,10 $ kazanç açıklaması bekleniyor ve bu da yıldan yıla +%433,3’lük bir değişimi temsil ediyor. Son 30 gün içinde, Zack Mutabakat Tahmini +%1,9 değişti.

Mevcut mali yıl için, 3,40 $’lık konsensüs kazanç tahmini, önceki yıla göre +%21,9’luk bir değişikliğe işaret ediyor. Son 30 gün içinde bu tahmin +%1,7 değişti.

Öngörülen Gelir Artışı

Bir şirketin kazanç artışı, finansal sağlığının tartışmasız en iyi göstergesi olsa da, gelirlerini artıramadığı durumlarda bu gelişme çok da önem arzetmiyor.. Bir şirketin uzun dönemler gelirini artırmadan kazancını artırması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, bir şirketin potansiyel gelir artışını bilmek çok önemlidir.

Airbnb, Inc. söz konusu olduğunda, mevcut çeyrek için 1,79 milyar dolarlık fikir birliği satış tahmini, yıldan yıla +%18,7’lik bir değişime işaret ediyor. Cari ve gelecek mali yıllar için 9.66 milyar $ ve 11.14 milyar $ tahminleri, sırasıyla +%15 ve +%15.2’lik değişikliklere işaret ediyor.

Son Bildirilen Sonuçlar ve Sürpriz Geçmiş

Airbnb, Inc., son gelen verilere göre  son çeyrekte yıldan yıla +%24,1’lik bir değişimi temsil eden 1,9 milyar dolar gelir bildirdi. Aynı dönem için 0,48 ABD Doları olan Hisse başı Kar (HBK-EPS) , bir yıl önceki 0,08 ABD Doları ile karşılaştırıldığında pozitif bir ivmeye işaret ediyor

Bu da bize orta vadede hisselerin yukarı yönlü hareketine işaret ediyor.

Teknik olarak baktığımızda; kısa vadede H4 Grafiklerde aşağı yönlü hareketin tamamlanıp, yeni bir bull formasyonunun başladığını görebiliyoruz.

Advanced Chart Pattern Tracker indicatörümüz hem üçgen hem de cont. head&sholders formasyonunu belirledi.

Cycle Sniper Indikatörü günlük grafiklerde yukarı yönlü bir hareketi teyid ediyor.

Kısa vadede; 120$ üstü kapanışta formasyon ilk hedef 126$ olarak görünüyor.

FED’den gelecek olan faiz kararı tüm hisselerde önemli bir etki yaratacak olsa da, orta uzun vadede, hissde 100$’ın üzerinde tutunduğu sürece 131.25$ 137.50$ ve 143$ hedefleri masada olacaktır.

DISCORD İŞLEM ODAMIZ

ÜYELİK PAKETLERİMİZ

CYCLE SNIPER İNDİKATÖRÜMÜZ

Sorularınız için Discord kanalımızdan özel mesaj yollayabilir, Contact formu ile sorularınızı iletebilir yada Skype ( Skype Hesabımız: Chartreaderpro)  üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Show More

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close